LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Manchester City bën detyrën për kreun, Foden dhe Haaland nderojnë ‘Qytetarët’

18:25 - 23.09.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në “Etihad Stadium” Manchester City fitoi 2-0 kundër Nottingham Forest për javën e gjashtë në Premier League. Dueli u zgjidh shpejtë nga djemtë e Guardiolës.
“Qytetarët” shënuan pas shtatë minutave lojë me Foden dhe në ë 14 minutë ishte Haaland që e dërgoi rezultatin në 2-0. Norvegjezi në gjashtë javë ka shënuar tetë gola, duke hedhur kandidaturën për Topin e Artë. Pas kësaj jave, City vijon kryesimin me 18 pikë. Forest ka grumbulluar shtatë pikë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.