AKTUALITET

Pranimi i fajësisë nga McGonigal/ Kokalari: Siç bëri me Berishën, DASH duhet të sanksionojë edhe Ramën

09:46 - 24.09.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Politologia Evi Kokalari ka reaguar në lidhje me çështjen McGonigal, ndërsa theksoi se ish-zyrtari i FBI muns të jetë përdorur nga Rama kundër Bashës, për zgjedhjet e 2021-it.
Kokalari tha se kjo do të jetë bazë e fortë që DASH të sanksionojë Ramën siç bëri me Berishën.

Postimi i Kokalarit: 
McGonigal është marrë vetëm me dosjen e Bashës, për këtë është paguar dhe këtë ka realizuar për Ramën, i cili fare mirë mund ta ketë përdorur kundër Bashes dhe në zgjedhjet e 2021.

Si e tillë, klani i Berishës bën mirë të përmbahet dhe ta mbledhë veten e të artikulllojë për kë opozitë bëhet fjalë.

Pranimi i fajit nga McGonigal tregon qartë që Edi Rama ka korruptuar një punonjës të administrates Amerikane për te luftuar kundershtarin e tij politik, si e tillë ka cënuar në mënyrë direkte demokracinë Amerikane. Kjo është bazë mjaft e fortë që DASH mund ta përdorë për ta sanksionuar Ramën siç bëri me Berishën.


Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.