AKTUALITET

Aksidenti në Itali, shkon në 21 numri i viktimave nga rënia e autobusit nga mbikalimi!

22:42 - 03.10.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një autobus ka rënë nga mbikalimi në Mestre, Venezia dhe ka përfunduar mbi shinat e trenit. Pas përplasjes autobusi ka marrë flakë.
Mediat italiane raportojnë për 21 të vdekur dhe mbi 12 të plagosur. Në vendngjarje kanë mbërritur policia forcat zjarrfikëse si dhe disa mjekë.

Autoritetet italiane janë duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.