AKTUALITET

Kaos në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, deputetët e opozitës thyejnë kompjuterin

19:48 - 20.11.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Seanca e zhvilluar këtë të hënë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është shoqëruar me tensione të ashpra.
Dy deputetë të Levicës kanë reaguar ashpër ndërsa ka hedhur dokumente dhe letra në drejtim të zv/kryeparlamentarit.

Gjithashtu si pasojë e tensioneve të larta, dy deputetë të opozitës, Dimitar Apasiev, dhe Kërmov kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të Kuvendit Goran Misovski.

Si pasojë e këtyre debateve, kryetari i Kuvendit Telat Xhaferi ndërpreu edhe seancën.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.