Kryesore

Kaosi në Kuvend/ Gazment Bardhi shkresë zyrtare Lindita Nikollës, njofton dhe trupin diplomatik në Tiranë: Veprimet e mazhorancës do t’i kishte zili dhe vetë Kim Jong

14:58 - 20.11.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Pas seancës së sotme plenare, Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi, i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kryetares së Kuvendit, duke e krahasuar sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong.
“Përmes mohimit të të drejtës kushtetuese për kontroll parlamentar të Qeverisë, mosshqyrtimit të projektligjeve të deputetëve të opozitës, mohimit të të drejtës për të marrë përgjigje nga organet ekzekutive për çështje në interes të qytetarëve, apo mohimit të të drejtës për të caktuar ajo përfaqësuesit e vet në komisionet e posaçme parlamentare, praktikisht mazhoranca juaj po tenton të krijojë një Parlament njëpartiak, antidemokratik, autoritar dhe që dhunon hapur të drejtat e pakicës parlamentare” – shkruan Bardhi.

3af760df-24b1-4b8e-97d6-368f49e9fbac-logo33540256-994f-4e2b-97a0-34e7c773393e-overlay


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.