BLUETOOTH

Kinomatografia në zi! Ndërron jetën aktorja e njohur

14:08 - 20.11.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Aktorja e njohur Suzanne Shepherd ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare, në shtëpinë e saj në New York.
Suzanne Shepherd, aktorja nga "Goodfellas" dhe "Sopranos", vdiq në moshën 89 vjeçare

Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur një person i afërt i familjes për revistën “People”, ndërsa nuk zbuloi shkakun e vdekjes.

Vajza e Suzanne’s Kate thuhet se i tha TMZ se nëna e saj vuante nga sëmundja pulmonare obstruktive kronike, por shkaku i vdekjes nuk është përcaktuar ende.

Suzanne u bë e njohur në rolin e saj në “The Sopranos”, ndërsa e portretizoi personazhin në 20 episode nga viti 2000 deri në vitin 2007 gjatë shfaqjes së shfaqjes, sipas IMDB.

Suzanne Shepherd, aktorja nga "Goodfellas" dhe "Sopranos", vdiq në moshën 89 vjeçare

Ajo luajti në disa filma dhe seriale që nga vitet 1980. Sipas IMDB, roli i saj i parë i madh ishte në vitin 1988 “Mystic Pizza”. Ajo vazhdoi të luajë në klasikun e vitit 1990 të Martin Scorsese “Goodfellas” si nëna e Karen, si dhe në Lolita të vitit 1997 dhe Requiem për një ëndërr të vitit 2000. Roli i saj i fundit i dokumentuar ishte Tess në 2023’s “The Performance”.

Suzanne Shepherd, aktorja nga "Goodfellas" dhe "Sopranos", vdiq në moshën 89 vjeçare

Ajo la pas vajzën Kate Shepherd, dhëndrin Miles McManus dhe mbesën Isabelle Shepherd.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.