AKTUALITET

Me lot në sy, Gavi pëson dëmtim të rëndë! Ylli i Barçës humbet Euro 2024

22:10 - 20.11.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ylli i Barcelonës, Gavi, pësoi mbrëmjen e djeshme një dëmtim të rëndë duke mbyllur sezonin dhe mbetur jashtë Euro 2024. Spanja, që kishte siguruar kualifikimin në Euro 2024 si vend i parë në grupin A, fitoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë, por humbi shërbimet e Gavit. Pas dëmtimit, Gavi doli nga fusha duke qarë, duke vënë re që dëmtimi ishte i rëndë.
Testet e kryera të hënën në mëngjes te lojtari i Barcelonës kanë treguar se ai ka një lëndim në ligamentin e kryqëzuar të përparmë në gjurin e tij të djathtë dhe një dëmtim të shoqëruar në meniskun anësor.

Një dëmtim i rëndë ky për një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Barcelonës dhe Spanjës, i cili e ka mbyllur sezonin duke humbur pjesëmarrjen në Gjermani 2024. Një gjë e tillë ka zemëruar drejtuesit e Barcelonës, të cilët kanë vënë nën shënjestër trajnerin De la Fuente të kombëtares për aktivizimin e panevojshëm në një takim që nuk kishte rëndësi.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.