Kronikë

Familjet mbetin në terr/ Digjet kabina elektrike, ja çfarë dyshon policia

18:27 - 29.11.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët në lagjen “Kastriot Muco” në Fier.
Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse dhe Policia, ndërkohë që nga informacionet paraprake dyshohet se shkak është bërë ngarkesa në rrjetin e shpërndarjes së energjisë.

Shërbimet zjarrfikëse bënë të mundur fikjen e zjarrit ndërkohë që dhjetra familje kanë mbetur në errësirë.

Operatorët e OSHEE janë ne terren për të parë nga afër situatën dhe për të bërë të mundur rikthimin e energjisë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.