EKONOMI

Euro dollari dhe paundi në ‘pikiatë’, ndryshon sërish kursi i këmbimit valutor

12:57 - 30.11.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 92.8 lekë dhe shitet me 93.8 lekë. Ndërsa monedha evropiane euro blihet me 101.4 lekë dhe shitet me 102.4 lekë.
Ndërkohë franga zvicerane sot blihet me 105.4 lekë dhe shitet me 106.8 lekë.

Paundi britanik do të blihet me 116.8 lekë dhe do shitet me 118.5 lekë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.