EKONOMI

Këmbimi valutor 30 nëntor/ Euro vijon pikiatën, por çfarë ndodh me monedhat e tjera

07:59 - 30.11.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 93.2 lekë dhe shitet me 94.2 lekë. Ndërsa monedha evropiane euro blihet me 102.3 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.
Ndërkohë franga zvicerane sot blihet me 105.9 lekë dhe shitet me 107.2 lekë.

Paundi britanik do të blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 119 lekë


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.