Kryesore

EMRI/ Zgjidhet kryetari i ri i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

11:35 - 04.12.23 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në ambientet e Institucionit të Presidentit të Republikës, është hedhur  shorti për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vitin 2024.
Kryetari i ri i Këshilli i Emërimeve në Drejtësi është zgjedhur Sokol Ngresi, ndërsa zëvendësues do të jetë Dariel Sina.

Deri më tani, nga ky short është zgjedhur fituese si anëtare e parë Elsa Toska është dhe Sonila Bejtja anëtare e dytë.

Ndërsa anëtare zëvendësuese u zgjodh Mariana Semini.

Një tjetër anëtare e KED, si përfaqësuese nga Prokuroria e Përgjithshme do të jetë Alma Muça. Ndërsa anëtare zëvendësues është zgjedhur Arqilea Koça.

Ndërkohë, vijon shorti për zgjedhjen e anëtarëve të tjerë.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.