Kryesore

Tentativa për të djegur karriget dhe tymueset në seancë, BKH mbërrin në Kuvend

11:35 - 04.12.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Punonjësit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë mbërritur në Kuvend për të këqyrur sallën parlamentare pas kaosi të krijuar nga deputetët e opozitës.
Gjatë seancës, e cila zgjati pothuajse 17 minuta, u hodhën tymuese dhe iu vu flaka fasoletave nga deputeti Flamur Noka.

Gjithashtu, ky i fundit tentoi t’i vendoste flakën karrigebve të vendosura grumbull në mes të sallës, por u ndalua nga Garda.

Pasi hodhi tymuese, Noka u përjashtua nga Kuvendi, por refuzoi të dilte deri në momentin e mbylljes së seancës nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla, ndërsa salla u “pushtua” nga tymi shumëngjyrëshe.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.