BLUETOOTH

E trishtë/ Vdes në moshën 65-vjeçare ylli i serialit të njohur!

17:56 - 07.12.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, poeti dhe shkrimtari britanik, Benjamin Zephaniah.
Ai u diagnostikua me një tumor në tru tetë javë më parë.

 

Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga llogaria e tij në Instagram ku e përshkruante Zephaniahn si një “pionier dhe novator të vërtetë që i dha botës kaq shumë”.

“Gruaja e Benjaminit ishte pranë tij gjatë gjithë kohës dhe ishte me të kur ai kaloi”, shkruhej më tej në postim.

Ai gjithashtu ka luajtur rolin e Jeremiah Jesus në serialin Peaky Blinders.

Benjamin na lë një trashëgimi të gëzueshme dhe fantastike”, tha familja e tij.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.