Kryesore

Daku dhe Muja u larguan nga Kosova dhe zgjodhën Shqipërinë, presidenti Ademi: Nëse do mundesha do i ndalja të gjithë…

07:23 - 08.12.23 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka komentuar kalimin e Mirlind Dakut dhe Arbnor Mujës nga Kosova te Shqipëria.
Ndër të tjera ai ka thënë se nuk do t’i lejonte asnjë lojtarë të largohej, përfshirë Dakun e Mujën, por që askënd nuk do ta ndalte me zor. 

“Daku dhe Muja kanë qenë të grumbulluar me Kosovën. Madje Muja ka qenë edhe në ndeshjet e para. Daku u grumbullua edhe në kohën e Shaland. Kosovën ose e do me zemër ose s’e do. 

Daku nuk e di pse shkoi. Sigurisht për pjesën e konkurrencës u largua. Unë u dëshirova sukses. Nëse do kisha mundësi do t’i ndalja të gjithë, s’e kisha lëshuar as Dakun e as Mujën. Por, nuk i ndal me zor” – shtoi ai. 

Daku dhe Muja iu bashkuan Shqipërisë muajt e fundit, ndërsa arritën të kualifikohen në Kampionatin Europian që do të zhvillohet në Gjermani prej datës 15 qershor.  

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.