Kryesore

Presidentja Osmani në Turqi, takohet me Erdogan: Mirënjohje për angazhimin në sigurinë e rajonit

16:30 - 08.12.23 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ndodhet në Stamboll, ku është takuar me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.
Osmani, përmes një postimi në platformën “X”  shkruan se i ka shprehur mirënjohje Turqisë për angazhimin në sigurinë e rajonit.

“Sot në Stamboll takova Presidentin Erdogan. Në dritën e zhvillimeve të fundit të sigurisë, shpreha mirënjohjen tonë për mbështetjen dhe angazhimin e Turqisë për paqen dhe sigurinë në rajonin tonë. Ne jemi të përkushtuar të vazhdojmë të forcojmë bashkëpunimin mes vendeve tona”, shkruan Osmani.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.