Kryesore

Liverpuli i bën manual fitoret me përmbysje, mposht Kristal Palas dhe i lë presionin Arsenalit

16:15 - 09.12.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Liverpuli me plot kuptimin e fjalës mund të quhet skuadra e përmbysjeve të rezultateve. Këtë që ka bërë edhe sot Liverpuli ku arriti të marrë një fitore me përmbysje në shifrat 2-1 në Londër ndaj  Kristal Palas.
Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Selhurst Park” u mbyll me suksesin e të besuarve të Jyrgen Klopit, që provizorisht janë në vendin e parë në Premier Ligë dhe presin sesi do të dalë Arsenali ndaj në Birmingham ndaj Aston Vilës, që në javëne  fundit mundi Mançester Sitin.

Golin për Kristal Palase shënoi Mateta  në minutën e 57-të dhe më pas vjen përmbysja e Liverpulit, ku në minutën e 76-të Salah barazoi shifrat në 1-1 dhe në minutën e parë shtesë Eliot realizoi golin e fitores për të kuqtë.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.