LAJMI I FUNDIT

Përplasja mes madrilenëve dhe Komitetit Teknik të Gjyqtarëve. Reali në “luftë” me arbitrat në La Liga

16:37 - 09.12.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Përplasja mes Realit të Madridit dhe Komitetit Teknik të Gjyqtarëve në La Liga sa vjen e tensionohet. Distanca mes palëve është e thelluar edhe më shumë dhe duket pa asnjë zgjidhje në horizont.
Reali i Madridit nuk ka ndërmend të ulë sulmet e tij dhe as të ndalet në këtë “luftë” që ka ndaj Komitetit Teknik të Gjyqtarëve (CTA), të cilin e thekson hapur se është bashkëpunëtor në një situatë që, sipas asaj që ata menaxhojnë dhe pohoj në Valdebebas, ka dëmtuar entitetin madrilen në mënyrë sistematike vitet e fundit.

Drejtuesit pohojnë se disa nga gjyqtarët meritojnë respekt, por në tërësi ankesat janë kryefjalë në Madrid. Nga ana e tyre, gjyqtarët janë të pakënaqur me sjelljen e klubit madrilen, i cili para çdo ndeshjeje del me video kundër gjyqtarëve.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.