Kronikë

Ushtroi dhunë fizike ndaj ish të dashurës, arrestohet 32-vjeçarit në Sarandë

13:51 - 09.12.23 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një 32-vjeçar është arrestuar mesditën e sotme në Sarandë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj ish të dashurës. Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale Xh. Ç.
Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. Ç., 32 vjeç, banues në Sarandë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish të dashurës së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë referuan materialet në Prokurori dhe punohet për kapjen e shtetasit E. P., 41 vjeç, banues në Sarandë, pasi ndaj tij Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë i ka caktuar masë e sigurisë “Arrest në shtëpi”, dhe nga verifikimi i kryer ky shtetas nuk rezultoi në banesë.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.