Kryesore

Keni buzë të plasaritura nga i ftohti? 4 mënyra të thjeshta për t’i larguar brenda pak orësh

15:49 - 08.02.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Dimri ka bërë për të mirë pamjen e tij dhe temperatura bie rrezikshëm, por sado mirë të vishemi buzët tona mbeten të pambrojtura. Mos u stresoni, janë 4 këshilla që do të hidratoni buzët tuaja të plasaritura në kohë. Mbani shënime.
Balsami i buzëve të shpëtimit

Sigurohuni që të aplikoni një balsam hidratues buzësh në buzët tuaja sa më shumë që të jetë e mundur gjatë ditës. Kini kujdes që të mos përmbani elementë irritues nëse buzët tuaja janë plasaritur mjaftueshëm dhe një hidratues pak para aplikimit do të jetë në gjendje të mbajë lagështinë për një periudhë më të gjatë kohore.

Mbrojtja nga dielli i buzëve tuaja

A e dini se ka balsam buzësh me indeks mbrojtës (SFP)? A e dinit gjithashtu se rrezatimi ultravjollcë përkeqëson buzët e plasaritura dhe të thata më shumë sesa i ftohti?

Tani që keni këtë informacion ju e dini se çfarë të bëni: Aplikoni balsam buzësh me mbrojtje nga dielli në buzët tuaja çdo herë përpara se të dilni nga shtëpia.

Shumë ujë

Në dimër mund të mos konsumojmë në mënyrë spontane sasi uji, por duhet të dini se dehidratimi e përkeqëson gjendjen. Trupi juaj i dehidratuar tërheq ujë nga organet e tjera të trupit tuaj dhe mendoni se çfarë!

Buzët tuaja janë nënkampionët e parë. Pini ujë dhe ndihmoni buzët tuaja të hidratohen një orë më parë.

Kushtojini vëmendje atmosferës (shumë) të thatë të shtëpisë

Ngrohja e shtëpisë në ditët e akullit dhe lagështuesi, e bëjnë atmosferën e shtëpisë shumë të thatë. Kjo favorizon thatësinë e fytyrës dhe më shumë të buzëve tona.

Mundohuni të mbani një temperaturë normale dhe nëse kjo nuk mund të ndodhë, një lagështues është ajo që ju nevojitet.

Tani ndoshta jeni gati për të luftuar këtë problem të bezdisshëm.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.