Kryesore

Meteorologu paralajmëron shqiptarët: Në fundjavë rikthehen reshjet e dendura të shiut

12:42 - 10.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Nëse keni bërë plane për fundjavën, duke nisur nga mbrëmja e sotme dhe nesër, vendi do të përfshihet nga reshjet e shiu.
Në një lidhje për News24, sinoptikani Hakil Osmani tha se gjatë fundjavës shqetësuese do të jetë dhe shpejtësia e erës.

“Sot parashikohet, pasdite dhe në mbrëmje, do të ketë reshje shiu. Nata do të përfshijë territorin shqiptar. Edhe e diela do të jetë e pranishme në gjithë vendin, në disa zona me rrebeshe. Gjatë kësaj fundjave do të kemi probleme me parametrin e erës. Temperaturat e ajrit gjatë kësaj jave do të jenë të larta. 23 gradë do të jenë temperaturat.”, tha Osmani.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.