Kryesore

Zgjati 5 orë,përfundon mbledhja e Asamblesë Kombëtare e PS-së, ja çfarë u diskutua

16:15 - 11.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Asambleja Kombëtare e PS-së, pas 5 orësh diskutime, ka mbyllur punimet. Mësohet në mbledhje ka qenë fokusi te riorganizimi i partisë dhe diskutimet për zgjedhjet e 2025-ës.
Në analizën e kryer, Edi Rama ka pasur qëndrim kritik ndaj degës së PS në Kavajë, pasi ka gjykuar se nuk është punuar siç duhet. Kavaja është një ndër bashkitë që PS humbi në zgjedhjet lokale. Rama ka kërkuar një listë të të gjithë anëtarëve të Asamblesë të degës së Kavajës, të cilët nuk kanë pasur rezultateve në terren.

Rama është shprehur kritik edhe ndaj deputetes Olta Xhacka, duke thënë se nuk ka qene ekzistente në rrjetet sociale pasi u largua nga posti i ministres.

“Që kur ka ikur nga qeveria, ka harrur të futet edhe në Facebook”, ka thënë Rama. Analiza ka nisur me Tiranën, më pas Berati, Shkodra, Lezha e Fieri.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.