Kronikë

Përdornin rezistencën për tu ngrohur, merr flakë shtëpia e çiftit të moshuar, dërgohen në spital për shkak të asfiksisimit

16:27 - 12.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një banesë në Fier është përfshirë nga flakët rreth orës 14:30 në fshatin Hoxhare të Fierit.
Shërbimet e policisë dhe forcat zjarrfikëse ku falë ndërhyrjes se tyre, zjarri u vu nen kontroll. Sipas informacioneve nga vendngjarja, ne momentin e rënies se zjarrit , në banese ndodheshin dy të moshuar te cilët kane arritur te dalin ne kohe.

Fatmirësisht nuk ka patur persona te lënduar, por vetëm dëme materiale ndërsa te moshuarit janë dërguar drejt spitalit rajonal te Fierit për shkak te asfiksimit nga tymi.

Paraprakisht dyshohet se zjarri u shkaktua nga një shkëndije elektrike ndërkohë qe grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave te ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve te rënies se zjarrit.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.