BLUETOOTH

“Romeo imiton vëllain dhe kjo po e dëmton”/ Spartak Ngjela komenton personazhet: Ja kush janë tre vajzat pretendente për të fituar ‘BBVIP3’

11:17 - 12.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar personazhet e edicionit të tretë të ‘Big Brother VIP”, ku tha se Romeo Veshaj është një bërë atë një figurë përsëritëse, e konsumuar në sytë e publikut për shkak të pjesëmarrjes të së vëllait të tij, Donaldit, në “Big Brother VIP 1’.
Më tëj Ngjela tha në Top Channel, se tre personazhet që rrezikojnë fitoren e Romeos janë  Ilnisa Agolli, Roza Lati dhe Rike Roçi.

Në të njëjtin mendim me avokatin, ishte edhe ish-konkurrentja e ‘BBVIP1’ Monika Lubonja, e cila tha se Romeo po penaluzohet nga vëllai i tij.

Pjesë nga biseda:

Anaidi: Kemi polin që po luajnë mirë dhe strategët e mirë. Në strategët e mirë hyjnë Romeo me Julin. Romeo ka marrëdhënie të mira me të gjithë shtëpinë. Lisin, Meritonin, për të vijuar te vajzat; Artën, Vesën, Riken. Roza nuk ka marrëdhënie të mira me asnjë nga banorët.

Gabriele: Janë 4-5 persona që ne po shohim deri tani, por nuk kanë gucimin asnjë për t’u bërë pjesë e liderit. Po ruhen shumë me njëri tjetrin për faktin se…

Anaidi: Sigurisht sepse të kap nominimi dhe del jashtë.

Ngjela: A ka sondazhe për ata brenda? Në popull?

Anaidi: Në popull, Romeo dhe Bardhi janë të pëlqyer. Bardhi gëzon respektin e të gjithë banorëve, të audiencës.

Ngjela: Si pasojë e sondazheve apo të opinionit?

Anaidi: Po numra mor avokat, numra.

Ngjela: Kush është për numra?

Anaidi: Për numra i pari është Romeo dhe është lojtar strateg.

Ngjela: Romeo imiton vëllain.

Monika: Jo, ne e kemi pasur të vëllain, Donaldin, në Big Brotherin tonë dhe mendoj se Romeo po penalizohet për hir të vëllait.

Anaidi: Jo, nuk besoj se po penalizohet.

Monika: Po krahasohet, pra ka një krahasim në publik për çdo lëvizje që ai bën. Por ai po e luan shumë mirë dhe unë mendoj se tani ka filluar të luajë.

Anaidi: Pikë në lojë nuk ka, por me numra është lartë dhe numrat shihen në përgjithësi nga rrjetet sociale dhe klikimet në rrjet.

Ngjela: Romeo dhe Donaldi janë binjak. Romeo i ngjan Donaldit tamam dhe mos u ngatërroni, por kjo ndikon negativisht sepse kur e sheh spektatori, në sytë e tij ai është figurë e konsumuar. Kur njerëzit të shohin nuk dinë emrin, të njohin nga portreti. Kjo e ka dëmtuar. Po të ishte ky i pari, ndoshta mbase do të ishte edhe më i fortë se ai tjetri. Çfarë i sjell psikologjikisht ai tjetri, është përsëritja.

Anaidi: Pritshmëritë për Romeon kanë qenë edhe më të mëdha se sa për Donaldin.

Ngjela: Ka konsum fytyra për shkak të ngjashmërisë.

Anaidi: Ky lloj formati avokat është aq i fuqishëm në dinamik sa të zhvesh brenda 120 ditëve dhe ti i dallon shumë mirë ndryshimet.

Ngjela: Ka tre konkurrent të mëdhenj në funksion të paraqitjes. Janë të tre vajzat e bukura; Ilnisa, Roza dhe Rike Roçi. Janë tre portrete që do ta dëmtojnë. Ato të treja që kanë vajtur atje krijojnë botën origjinale sepse kudo që të vesh ka një botë ndryshe.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.