Kronikë

Plagosi me thikë 22-vjeçarin, policia arreston disa orë më vonë autorin në Shkodër

17:25 - 16.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia e Shkodrës ka kapur dhe arrestuar shtetasin A.GJ, 27 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, i cili qëlloi me thikë një 22 vjeçar.
I riu i cili u qëlloi me thikë ndodhet në spital dhe po merr ndihmë mjekësore, e për fat të mirë është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi:

Policia e Shkodër menjëherë pas identifikimit se shtetasi A.Gj., ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), një 22-vjeçar, janë venë në ndjekje dhe pas disa orësh ndjekjeje dhe kërkimesh bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit,shtetasit A. Gj., 27 vjeç, banues në fshatin Grude e Re.

Ky shtetas dyshohet se më datë 16.02.2024 rreth orës 09:10, në lagjen “Skënderbeg”, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), shtetasin A. Gj., 22 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, i cili po merr asistencë mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.