AKTUALITET

Autostrada Thumanë-Kashar i izolon, banorët e Krujës dalin sërish në protestë

16:52 - 17.02.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Qytetare e biznese të Thumanës dhe zonave përreth protestuan serish sot duke kërkuar një hyrje- dalje në autostradën e re Thumane-Kashar.




Qytetaret të mbështetur edhe nga deputetja e opozitës Andia Ulliri dhe struktura te tjera te PD kërkuan nga shteti dhe institucionet përkatëse një shpjegim për tjetërsimet që janë bërë në këtë projekt për mungesën e mbi dhe nënkalimeve etj.

Banorët kërkojnë akses në autostradën që po bëhet e cila përjashton totalisht një rreth prej afro 100.000 banoresh siç është Kruja.

Është e disata herë që protestojnë dhe asnjë reagim nga ana e institucioneve dhe pse mbi 1000 biznese rrezikojnë falimentimin me futjen ne funksion të kësaj autostrade.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.