BOTA

Prindër të dy fëmijëve/ U vra në krye të detyrës, flet bashkëshortja e oficerit: E kuptova që i kishte ndodhur diçka kur…

14:10 - 20.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Gruaja e njërit prej tre personave që humbëm jetën të dielën gjatë një operacioni shpëtimi në Minesotë  tha se e dinte se çfarë po ndodhte kur një makinë policie doli përpara shtëpisë së saj në orët e vona.
Cindy Elmstrand-Castruita dhe oficeri Paul Elmstrand ishin njohur në gjimnaz dhe ishin prindër të dy fëmijëve, një 2-vjeçar dhe 5-muajsh.

Bashkëshorti i Cindy Elmstrand-Castruita u vra së bashku me një koleg oficer dhe një ndihmës mjek ndërsa ata iu përgjigj një emergjence familjare ku një burrë mbante familjen e tij mbyllur nën kërcënimin e armës.

Cindy tha se fillimisht nuk e kishte idenë se çfarë i ndodhi burrit të saj gjatë të shtënave të së dielës dhe ishte në mëdyshje për një mesazh herët në mëngjes që mori nga një mik duke thënë se i vinte keq për atë që po kalonte ajo raporton CBS News .

“Kam parë nga dritarja e dhomës sime dhe pashë një makinë skuadre atje”, tha ajo për median. “E dija. Atëherë e kuptova se atij i kishte ndodhur diçka .”

Elmstrand-Castruita tha se ishte krenare për Paul, dhe e dinte se ai ka të ngjarë të bëjë gjithçka që mundi gjatë incidentit të së dielës për të mbrojtur fëmijët e kapur në bllokim.

Sulmuesi, i identifikuar nga autoritetet të hënën mbrëma si Shannon Gooden, 38 vjeç, ishte fshehur së bashku me një grua dhe shtatë fëmijë midis moshës 2 dhe 15 vjeç.

Lexo edhe: 

I erdhën në ndihmë një gruaje që mbahej e mbyllur nga burri i armatosur, identifikohen 2 oficerët e policisë dhe ndihmës mjeku që u vranë mëngjesin e së dielës


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.