AKTUALITET

Ishte nisur drejtë Turqisë, anija me skrap përplaset me masivin shkëmbor dhe ankorohet në Sarandë

15:21 - 21.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Pas një defekti në manovër dhe mos funksionim të sistemit të drejtimit së anijes “Bergfjord” me flamur shqiptar, anija u përplas me një masiv shkëmbor.
Nga ky moment dhe pas komunikimit me kapitenerinë e portit Sarandë, anija është udhëzuar për të hyrë në portin e marinës “Limion”. Gjatë komunikimeve, ekuipazhi nuk ka paraqitur probleme. Eshtë bërë menjëherë nga ana e ekuipazhit vlerësimi i situatës dhe është vënë në mbikqyrje pjesa e çarë. Anija është akostuar pa probleme.

Situata do të vlerësohet nga ana e KSHF, Kontrolli Shtetëror i Flamurit, për vijushmërinë apo jo të lundrimit të anijes.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.