Kryesore

Presidenti Begaj dekreton ambasador në Maqedoninë e Veriut, Denion Meidanin

13:55 - 21.02.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Presidenti Bajram Begaj, ka dekretuar Denion Meidanin, djalin e ish-presidentit Rexhep Meidani, si Ambasador i Shqipërisë në Maqedoninë e Veriut!
Mediani në kohën që ishte kandidat për ambasador  garantoi angazhim të zbatimit të marrëveshjeve të nënshkruara mes dy vendeve, vëmendjen për ligjin e gjuhës shqipe, marrëveshjes se Ohrit si dhe nxitjen e investimeve të drejtpërdrejta.

Ky post më parë është mbajtur nga Fatos Reka, i cili tashmë është liruar nga detyra.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.