BOTA

Qëlluan me armë në paradën e fitores së Kansas City Chiefs Super Bowl, akuzohen dy persona

17:17 - 21.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Dy burra të rritur janë akuzuar në lidhje me të shtënat vdekjeprurëse të javës së kaluar që vranë një person dhe plagosën 22 të tjerë gjatë tubimit të fitores së Kansas City Chiefs Super Bowl, thanë prokurorët të martën. 
Dominic M. Miller, 18 vjeç, nga Kansas City dhe 22-vjeçari Lyndell Mays nga Raytown përballen secili me akuza për vrasje të shkallës së dytë, dy akuza për veprime kriminale të armatosura dhe përdorim të paligjshëm të një arme.

Secili prej tyre po mbahet me kusht nga 1 milion dollarë.

“Ne kërkojmë të mbajmë përgjegjës çdo gjuajtës për veprimet e tyre në atë ditë. Secili”, u tha gazetarëve në një konferencë shtypi Jean Peters Baker, prokurori i qarkut Jackson.

Prokurorët besojnë se Mays ishte në një debat verbal me një person tjetër me të cilin nuk kishte asnjë lidhje. Debati u përshkallëzua shpejt dhe Mays nxori një pistoletë, tha Baker.

Të shtënat dëmtuan atë që supozohej të ishte një festë e fitores së Chiefs’ Super Bowl ndaj San Francisco 49ers.

Lexo edhe:

Sulm me armë zjarri në paradën e Super Bowl, raportohet për disa të plagosur

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.