Kryesore

A do ta votoni Amnistinë Penale? Bardhi: Është një akt jo transparent! Do të vijojë aksioni në Parlament

14:22 - 21.02.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kreu i Grupit Parlamentar opozitës,  Gazment Bardhi, në një komunikim për mediat pas mbledhjes së grupi ka komentuar amnistinë penale, të cilën e cilësoi si “akt jo transparent”.
Ndër të tjera, Bardhi theksoi se aksioni opozitar do të vijojë.

Bardhi: Amnistia është kthyer në akt tërësisht jo transparent ku secili në mënyrë të fshehtë dhe larg vëmendjes shton dhe heq sipas interesit të tij, prej muajsh jemi në një aksion dhe ky aksion do të vijojë, një akt humanizmi i Kuvendit, duhet të qëndrojë larg sherrnajave. Sikur kolegë kanë kërkuar shfuqizimin e nenit 5 pika 2.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.