Kronikë

Gjenden dy mina të paplasura në fshatin Bushat të Shkodrës. Dyshohet se…

17:29 - 23.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Dy mina të paplasura janë gjetur në Bushat, Shkodër nga disa punonjës të bashkisë që ishin  duke pastruar një kanal vaditës.
Sipas policisë, dyshohet se minat i përkasin vitit 1997.

Shërbimet e specializuara të DVP Shkodër, shërbimet mbështetëse dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje, ku vijojnë veprimet për sekuestrimin e 2 minave dhe hetimet për të dokumentuar rrethanat e rastit.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 15:40, gjatë pastrimit të një kanali vaditës në fshatin Bushat, punonjësit e bashkisë kanë gjetur 2 mina të paplasura, të ndryshkura, të cilat dyshohet se i përkasin vitit 1997.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.