BOTA

E rrëmbeu dhe rrahur brutalisht në pyll, kush është emigranti që vrau studenten e infermierisë

17:21 - 27.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Jose Antonio Ibarra është emigranti venezuelas i akuzuar për vrasjen e Laken Riley 26-vjeçari dyshohet se e ka rrahur brutalisht studenten e infermierisë duke i shkaktuar vdekjen.
Sipas mediave të huaja i riu nuk e njihte 22-vjeçare por e rrëmbeu dhe e vrau atë kur ajo doli për vrap në një zonë pyjore.

Sipas Fox News Antonio Ibarra i ka shkaktuar dëmtime serioze të trupit duke shpërfytyruar kafkën e saj

Raportohet se Laken Riley kishte tentuar të telefonojë policinë por fatkeqësisht Antonio Ibarra nuk e ka lejuar.

Pasi e kishte vrarë ai e tërhoqi trupin e viktimës në një zonë të izoluar për ta fshehur trupin e pa jetë.

Antonio Ibarra ishte një emër i njohur për policinë pasi ai u arrestua në Queens më 31 gusht pasi akuzohej për rrezikimin e një fëmije.

Ibarra hyri ilegalisht në SHBA në El Paso Teksas, më 8 shtator 2022, me gruan dhe djalin e tij  që kërkonin azil. Ai përfundoi në New York City, ku punoi në shpërndarjen e ushqimit dhe në një restorant.

Gjithashtu më 27 tetor, emigranti u arrestua në një Walmart në Athinë, dhe u akuzua për vjedhje dyqanesh.

Ngjarja:

Një person ka telefonuar policinë duke i kërkuar ndihmë pasi ishte i shqetësuar për shoqen e vet e cila nuk ishte kthyer pasi kishte dalë për të vrapuar në Fushat Intramural.

Pas kësaj telefonate Policia ka filluar menjëherë kërkimin e saj dhe nga kontrollet ka gjetur vajzën në fjalë pa shenja jete.

22 vjeçarja e identifikuar si Laken Hope Riley u gjet e vdekur dhe me lëndime në trup në një zonë pyjore pranë Liqenit Herrick.

Njoftimi i Policisë:

Më 22 shkurt 2024, rreth orës 12:07 pasdite, Departamenti i Policisë UGA mori një telefonatë nga një individ i shqetësuar për shoqen që kishte shkuar për të vrapuar në Fushat Intramural më herët në mëngjes dhe nuk ishte kthyer siç pritej. Oficerët iu përgjigjën zonës dhe filluan menjëherë kontrollin e zonës rreth orës 12:20 pasdite në përpjekje për të lokalizuar individin. Oficerët e gjetën individin në zonën e pyllëzuar prapa Liqenit Herrick rreth orës 12:38 pasdite. Individi ishte pa ndjenja dhe nuk merrte frymë dhe kishte lëndime të dukshme. Oficerët kanë nisur menjëherë dhënien e ndihmës mjekësore. Mjekët e urgjencës përcaktuan se individi kishte vdekur pas mbërritjes së tyre.

Departamenti i Policisë së Universitetit të Gjeorgjisë po heton në mënyrë aktive këtë incident në bashkëpunim me Byronë e Hetimit të Gjeorgjisë dhe Departamentin e Policisë së Qarkut Athinë-Clarke. Ju lutemi shmangeni këtë fushë të përgjithshme ndërsa hetimi është në vazhdim. Kushdo që ka informacion që mund të lidhet me këtë incident në çfarëdo mënyre, i kërkohet të kontaktojë menjëherë Departamentin e Policisë UGA në 706-542-2200.

Doli për vrap por nuk u kthye, policia gjen studenten e infermierisë të pa jetë në pyll

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.