BOTA

Mediat ruse: Arrestohet në Moskë avokati i Alexei Navalny, liderit të opozitës ruse që vdiq në burg

18:45 - 27.02.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një avokat që përfaqësonte politikanin e ndjerë të opozitës ruse Alexei Navalny, është arrestuar në Moskë, kanë raportuar mediat ruse.
Vasily Dubkov gjithashtu ka shoqëruar nënën e Navalny-t teksa ajo u bënte thirrje autoriteteve që të kthenin trupin e djalit të saj, javën e kaluar.

Arrestimi i Dubkov u raportua nga gazeta Novaya Gazeta Europe dhe agjencia e lajmeve SOTA.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.