Kryesore

“I ofrojmë Europës stabilitet”/ Zelensky: Mbështesim integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor

14:07 - 28.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky në konferenën me kryeministrin Edi Rama është shprehur se mbështet integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE.
Zelensky: Na duhet më shumë besim tek çfarë mund të bëjmë ne. Duhet që të keni besim tek ne stabiliteti që do i ofrojmë Evropës dhe integrimit të plotë tonit në BE. Mbështesim integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor Në BE por duhet të na mbështesni edhe ju ne.

Duhet të bashkëpunojmë, të ecim përpara, të merrni pjesë në samitin e Paqes, të na mbështesni në planin e paqes me 10 pika, të gjitha ata që vlerësojnë rendin botërore duhet të na mbështesni. Duhet të na mbështesni.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.