Kryesore

Përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien, këto janë ushqimet që funksionojnë si ilaç në trupin tonë

15:51 - 28.02.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Farmacia e Natyrës është e pajisur plotësisht dhe shumë produkte nga ajo mund të ofrojnë lehtësim të menjëhershëm nga sëmundjet e thjeshta, të përditshme.
Gjithmonë sigurisht me udhëzimin e mjekut përkatës, këto zgjidhje natyrale përmirësojnë shëndetin dhe mirëqenien tonë dhe sigurisht na bëjnë jetën më të mirë.

Shikoni tre ushqime që funksionojnë si ilaç…

1. Majdanoz

Hulumtimet kanë vërtetuar përfitimet e rëndësishme të majdanozit në dietën tonë: ka veti antibakteriale kundër mikrobeve që shkaktojnë infeksione të traktit urinar, madje edhe disa prej atyre që u rezistojnë antibiotikëve.

2. Mjaltë hikërror

Vjen nga nektari i luleve të frutave të hikërrorit. Është një ilaç i shkëlqyer kundër dhimbjeve të fytit, i përshtatshëm edhe për fëmijët shumë të vegjël.

3. Fasule

Edhe pse na fryjnë, fasulet janë të pasura me fibra dhe të dobishme për menaxhimin më të mirë të sheqerit në gjak.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.