LAJMI I FUNDIT

Si të rrisni dëshirën për të bërë s*ks në mëngjes, truku i thjeshtë që shton “oreksin”! Ja si ndikon mungesa e gjumit

13:08 - 28.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Jeni nga ata njerëz që duan ta nisin ditën e tyre me dashuri? Përfitoni nga një truk i thjeshtë për të pasur më shumë oreks.
Është vërtetuar shkencërisht se, me një orë më shumë gjumë gjatë darkës, gratë përjetuan një rritje të ndjeshme të dëshirës seksuale në mëngjes. Mungesa e gjumit çon edhe në mungesën e dëshirës për seks, theksojnë studiuesit.

Lodhja dhe stresi intensiv largojnë humori, i cili është i nevojshëm për një jetë seksuale harmonike. Ndaj është më mirë ta lëmë partnerin/en kur ka nevojë për gjumë, të flejë dhe të presim mëngjesin për të bërë seks.

Mos harroni se gjumi është po aq i rëndësishëm për trupin sa uji dhe ushqimi. Ndërsa flini, trupi pushon dhe funksionet e trupit shkojnë në gjumë.

Sipas studimeve, 7-8 orë gjumë në ditë nxit jetëgjatësinë, ndërsa gjumi i pamjaftueshëm (më pak se 4 orë) duket se ndikon negativisht në jetëgjatësinë dhe me sa duket edhe në funksionin seksual.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.