AKTUALITET

Kushte të qëndrueshme dhe temperatura të ngrohta, ja si parashikohet moti për sot

07:28 - 03.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i aktivitetit të masave ajrore të thata dhe të ngrohta me origjinë jugore.
Moti do të jetë me kthjellime si dhe nuk do të mungojnë alternime të herëpasherëshme vranësirash kalimtare, kryesisht re të mesme dhe të larta transparente.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 6-9m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë I forcës 1-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 5 deri 17°C

në zonat e ulëta 6 deri 23°C

në zonat bregdetare 9 deri 21°C


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.