Kryesore

VIDEO/ Kthimi në Spanjë i kushton shumë ish-presidentit të Federatës, Rubiales arrestohet në aeroport

13:36 - 03.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ish-presidenti i Federatës Spanjolle, Luis Rubiales, u ndalua këtë mëngjes në aeroportin Barajas, në Madrid, pas kthimit të tij në Spanjë nga Republika Domenikane.
Dhjetëra gazetarë prisnin Rubialesin në daljet e aeroportit, por ish-presidenti u arrestua teksa doli nga avioni dhe u transferua, me sa duket, në gjykatat e Majadahonda.

Javën e kaluar, ‘Fiscalía’ spanjolle lëshoi ​​një urdhër arresti ndërkombëtar për atë, në lidhje me kontrata të parregullta, duke përfshirë transferimin e Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.