BOTA

Vodhi bizhuteri Cartier me vlerë 150 mijë euro, arrestohet shqiptari në Francë. Si e ‘tradhtuan’ gjurmët e gishtërinjve

19:38 - 03.04.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një shtetas shqiptar ka vjedhur në Francë bizhuteri Cartier, por është arrestuar nga policia pasi ka lënë gjurmët e gishtërinjve, të cilat janë zbuluar nga ADN-ja.
Ai do të gjykohet më 14 maj 2024 nga gjykata e Versajës.

Siç bëjnë me dije mediat franceze, në Villepreux, ai kishte vjedhur një orë ari me vlerë 69,000 euro dhe një unazë prej ari të bardhë me 175 diamante të vogla të vlerësuara në 19,800 euro.

Gjithashtu dhe një gjerdan amuleti 20,200 €, një unazë 5,620 €, dy orë të tjera 18,400 € dhe 4,050 €… Në total, vlera e sendeve të vjedhura kishte arritur në 150,000 €, por asgjë nuk është gjetur.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.