BLUETOOTH

“Mund të mbetet e paralizuar”-Ylli i Big Brother mëson sëmundjen kërcënues për jetën

10:50 - 13.04.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ylli i Big Brother, Charlie Doherty, i është thënë se ajo ka një tumor që mund të jetë kërcënues për jetën.
39 vjeçarja zbuloi së fundmi se ka të ngjarë të ketë një neuromë akustike.

Charlie kishte shkuar tek mjekët dhe kishte bërë teste të ndryshme të cilat “nuk treguan asgjë”. Megjithatë, për fat të mirë, Charlie “e njihte” trupin e saj dhe mund të ndjente se diçka nuk ishte mirë.

39-vjeçarja e cila është nënë e një fëmije aktualisht është duke pritur për informacione të mëtejshme dhe cilat do të jenë hapat e mëtejshëm.

Charlie mori lajmin që e bëri të ndihej shumë e shqetësuar. Ajo na tha: “Pasi dëgjova fjalët tumor në tru, u fika, nuk mbaja mend dot asgjë tjetër që thanë. Ju mund të shikoni dhe prisni, dhe ata mund ta kontrollojnë atë herë pas here dhe çfarëdo dhe të shohin nëse rritet, radioterapi ose të bëjnë një operacion për ta hequr atë.”

Charlie më pas foli për efektet anësore të operacionit dhe shqetësimet shëndetësore që ajo ka në fund të tij. Ajo shtoi: “Unë e di se ka një shans që ju mund të jeni plotësisht të shurdhër në njërin vesh, ka gjithashtu një shans për paralizë të fytyrës dhe më pas mund t’ju duhet të mësoni se si të ecni përsëri pas operacionit sepse duket se e mbyll trurin për një kohë të shkurtër”.

Ylli vuante nga ndjeshmëria ekstreme e zërit dhe zhurmat në veshin e saj për muaj të tërë, por mjekët nuk mundën të gjenin asgjë të keqe me të. Ajo shtyu për një skanim CT, i cili nuk tregoi asnjë problem, dhe pasi u ndje i ngopur, ajo vendosi fort këmbën e saj dhe shtyu për një MRI.

 

 

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.