Kronikë

Aksidenti i trefishtë në Shëngjin, arrestohet shoferi që në gjendje të dehur la të plagosur tre persona

21:17 - 14.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Është vënë në pranga 63-vjeçari i cili pasditen  sotme është përfshirë në një aksident me dy mjete të tjera në Shëngjin.
Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi me iniciale T.N., për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

63-vjeçari teksa drejtonte në gjendje të dehur automjeti tip “Audi”, është përfshirë në aksident me 2 automjete të tjera tip “Benz”.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesja e njërit prej automjeteve tip “Benz”, shtetasja me iniciale Xh. M., 39 vjeçe dhe 2 pasagjerë në automjetin e saj, një 30-vjeçare dhe një 10-vjeçar, të cilët janë dërguar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë

Policia e Lezhës ka arrestuar në flagrancë shtetasin T. N., 63 vjeç, për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi sot, rreth orës 17:20, në Shëngjin, automjeti tip “Audi”, që ai e drejtonte në gjendje të dehur, është përfshirë në aksident me 2 automjete të tjera tip “Benz”.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesja e njërit prej automjeteve tip “Benz”, shtetasja Xh. M., 39 vjeçe dhe 2 pasagjerë në automjetin e saj, një 30-vjeçare dhe një 10-vjeçar, të cilët janë dërguar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.