AKTUALITET

Dimër në pranverë, reshje të dendura dëbore në veri të vendit! Ja si paraqitet situata

10:21 - 21.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Edhe pse jemi në fundin e muajit të dytë të stinës së pranverës, dimri duket se nuk është larguar ende plotësisht.
Veriu i vendit është zbardhur nga reshjet e dendura të dëborës, të cilat vazhdojnë me intensitet të lartë edhe gjatë ditës së sotme (21 prill).

Pamjet që shihni  vijnë nga aksi Bogë- Theth.

Për shkak të prezencës së madhe të dëborës, borëpastrueset kanë dalë në terren dhe po punojnë për hapjen e plotë të saj.

Aktualisht qarkullimi i mjeteve kryhet me goma dimërore. Shumë zona në veri të vendit dhe në juglindje janë përfshirë nga reshjet e dëborës, ndërsa temperaturat janë ulur ndjeshëm.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.