Kronikë

Kundërshtoi dhe dhunoi punonjësit e policisë në protestën para Bashkisë Tiranë, arrestohet 53-vjeçari

11:41 - 21.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia e Tiranës ka arrestuar një 53-vjeçar, pasi është përfshirë në aktet e dhunës gjatë protestës së datës 19 prill, para Bashkisë së Tiranës.
Sipas policisë, në pranga ka rënë shtetasi me iniciale A.M, banues në Tiranë.

Personi në fjalë ,akuzohet se gjatë tubimit ka kundërshtuar punonjësit e policisë dhe ka ushtruar dhunë ndaj tyre.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me aktet e dhunshme gjatë protestës së datës 19.04.2024, përpara Bashkisë Tiranë, u ndalua shtetasi 53 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë protestës, 53-vjeçari ka kundërshtuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj punonjësve të Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

53-vjeçari banues në Tiranë, gjatë tubimit ka kundërshtuar punonjësit e policisë dhe ka ushtruar dhunë ndaj tyre.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera në lidhje me aktet e dhunshme gjatë protestës së datës 19.04.2024, përpara Bashkisë Tiranë, u ndalua shtetasi 53 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë protestës, 53-vjeçari ka kundërshtuar dhe ka ushtruar dhunë ndaj punonjësve të Policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.