LAJMI I FUNDIT

Dita e Demollarit, legjenda e futbollit shqiptar feston 60-vjetorin

14:36 - 15.05.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një nga legjendat e futbollit shqiptar, Sulejman Demollari feston 60-vjetorin e tij të lindjes.
Ai është një nga ikonat e Dinamos dhe konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Demollari e nisi karrierën që në moshën 15-vjeçare kur u grumbullua nga ekipi i Dinamos.

Vite të tëra kushtuar “Bluve”, ku me grintën, qetësinë, karakterin, shpejtësinë dhe driblimet ia doli të kthehej në një element kyç të kësaj skuadre.

Po jo vetëm kaq, ai është një ikonë e kombëtares shqiptare, i cili aktualisht vazhdon të jetë pjesë e pandarë e kuqezinjve, teksa jep kontributin në FSHF për spikatjen e brezave të rinj.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.