Kryesore

U sulmua nga shkrimtari 71 vjeç, reagon Kryeministri Rama për atentantin ndaj homologut sllovak: I uroj shërim të shpejtë dhe rikthim spektakolar

19:34 - 15.05.24 Paula
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj atentatit të bërë Robert Fico, kryeministër i Sllovakisë, duke i uruar shërim të shpejtë dhe një rikthim spektakolar.
Reagimi vjen në rrjetet e tij sociale, duke shkruar se është i tronditur nga ky lajm i tmerrshëm, e duke cilësuar homologun e tij “një i mbijetuar i madh”

“I tronditur nga lajmi i tmerrshëm i sulmit të tmerrshëm ndaj Kryeministrit të zgjedhur të Sllovakisë, një i mbijetuar i madh dhe mik i dashur të cilit i uroj shërim të shpejtë dhe një rikthim spektakolar.”, shkruan Rama

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.