BOTA

VIDEO/ Qëllohet me armë zjarri Kryeministri sllovak, dërgohet me urgjencë në spital

15:26 - 15.05.24 Paula
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kryeministri sllovak, Robert Fico është qëlluar me armë zjarri e aktualisht ndodhet në spital.
Sipas mediave lokale ai është qëlluar përpara një qendre të komunitetit kulturor në qytetin Handlova, ku dhe po mbante një mbledhje të qeverisë.

Sipas informacione, sulmuesi i dyshuar është arrestuar nga autoritetet sllovake.

Nuk dihet akoma arsyeja e plagosjes apo se kush është personi i dyshuar për veprën penale.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.