Kryesore

Duhet divorc konsensual për Piolin, shkarkimi do t’i kushtojë Milanit 10 milionë euro

17:04 - 17.05.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Përpara se të punësojë trajnerin e ri, Milani do të duhet të ndërpresë kontratën e Piolit, e cila skadon më 30 qershor 2025. Do të jetë e nevojshme që fillimisht të gjendet një akord me trajnerin dhe stafin e tij të madh.
Sipas “Corriere della Sera”, bëhet fjalë për një shumë mjaft e konsiderueshme dhe nuk është detaj. Shifra shkon në rreth 10 milionë euro mes pagave dhe taksave. Heshtja mediatike e Milanit ndaj trajnerit të ardhshëm, pra, është e motivuar edhe nga kjo, si dhe nga një formë respekti ndaj Piolit, i cili ka bërë shumë mirë në gati pesë vitet e tij me kuqezinjtë. E vërteta, sipas gazetës italiane, është se klubi do ta kishte konfirmuar Piolin në stol, nëse situata nuk do të përkeqësohej në prill, me eliminimin në Liga e Europës dhe një derbi tjetër të humbur.

Një takim për të qartësuar pozicionet e palëve, sidoqoftë, do të zhvillohet përpara mbylljes së kampionatit. Ndërkohë, për trajnerin interesohen Fiorentina dhe Fenerbahçe pa harruar Napolin.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.