BOTA

U përpoq të digjte sinagogën në Rouen, vritet nga policia një burrë në Francë

08:45 - 17.05.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia franceze ka “neutralizuar” një burrë të armatosur që po përpiqej t’i vinte zjarrin një sinagoge në qytetin veriperëndimor të Rouen, ka thënë ministri i Brendshëm i Francës.
Burri ishte i armatosur me thikë dhe kur u zhvendos drejt policisë, ata e qëlluan atë, thonë mediat e huaja.

Kryetari i bashkisë së Ruenit, Nicolas Mayer-Rossignaol tha se sulmi në sinagogë nuk preku vetëm komunitetin hebre, por i gjithë qyteti ishte në tronditje.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.