Kronikë

Enkeleda Limaj përcillet për në banesën e fundit, flasin të afërmit: Sakrifikoi për hatër të fëmijëve, dha edhe jetën

14:09 - 18.05.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Enkelejda Limaj është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, në Babicë të Vlorës, nga fëmijët, familjarët dhe të afërmit e saj.
Të afërmit e viktimës, të prekur nga kjo tragjedi, janë shprehur se çifti ka pasur githnjë probleme me njëri tjetrin, por 40 vjeçarja a sakrifikuar jetën për dy fëmijët.

“Kanë jetuar jashtë, problemet i kanë hequr familja, i ati dhe e ëma. Kanë pasur probleme, siç thonë këta, por sakrifikoi për hatër të fëmijëve, sa dha edhe jetën”, tha një prej tyre.

“Gjendje më e rëndë se kjo nuk ka ku shkon më. Kanë vite që jetojnë jashtë, e kemi shok, koleg, e di që në kohën që është lidhur me të. I bëri dokumente, e mori atje. Ndodhi kjo që ndodhi”, u shpreh një tjetër.

Enkelejda Limaj u masakrua nga ish-bashkëshorti i saj, Eduart Danaj, rreth orës 06:00 të ditës së enjte, në Menidi të Greqisë.

50 vjeçari e ka pranuar në polici se ka qenë një ngjarje e planifikuar nga ana e tij.

Viktima e ka denoncuar kryefamiljarin 3 herë për dhunë dhe kanosje në familje. Në mars të këtij viti ata u divorcuan.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.