BOTA

Turqia i përgjigjet kërkesës së Iranit, dërgon pajisje kërkimi dhe shpëtimi për gjetjen e helikopterit të presidentit Raisi

21:55 - 19.05.24 P. Gj.
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Turqia po dërgon pajisje kërkimi dhe shpëtimi për të ndihmuar në gjetjen e presidentit dhe ministrit të jashtëm iranian.
Agjencia e saj e fatkeqësive tha se mori një kërkesë për ndihmë nga Irani pas rrëzimit të helikopterit të Ebrahim Raisi më herët sot.

Një helikopter kërkimi dhe shpëtimi me shikim të natës, 32 personel dhe gjashtë automjete janë dërguar në vend, tha agjencia teksa shtoi se 15 shpëtimtarë të tjerë janë vënë në gatishmëri në rast se nevojiten.

Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit janë duke luftuar kundër mjegullës së dendur dhe shiut të dendur ndërsa kërkojnë të mbijetuarit dhe helikopterin e rrëzuar.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.